top of page

HAKKIMIZDA

ÇOLAKOĞLU A.Ş. 1972 yılında tekstil sanayi mamulleri pazarlama, ithalat ve ihracat faaliyetleri ile ticari hayatına başlamıştır. Global tekstil pazarındaki trendlerin değişmesi ve tekstil toptancılığında kar marjlarının düşmesi nedeniyle, sanayiye geçme kararı alan firma, 1994 ile 1995 yılları arasında yurtdışı fuarlarını gezerek, dünyadaki iplik trendleri üzerine araştırmalar gerçekleştirdi.

Global tekstil pazarındaki trendlerin değişmesi sonucunda firma 1996 yılında GİPEX tm markası ile İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde  elastik kaplanmış iplikler ve kombine karışım iplikler(SPANDEX COVERED YARN ) üretim hattını faaliyete geçirmiş olup, 2009 yılı Ekim ayında maliyet düşürme amaçlı, teşvik kapsamından faydalanmak üzere  işletmenin tümünü Kütahya’ya taşıyarak , BESTELAST LTD adı ile kurulan yeni  şirketinde üretimine devam etmektedir. Genel Yönetim ise İstanbul ofislerinden takip edilmektedir.

1996 yılında 3 makine ile üretime başlayan firma, bugün sektörde lider  konuma gelmiş ve aylık 250 ton üretim kapasitesine sahiptir. 100-120 çalışanı olan ve modern, yüksek teknolojideki ek makine parkı ile Ar-Ge çalışmaları, bilgi  teknolojileri ve insan kaynağı yatırımları desteği ile üretiminin büyük bir kısmını direkt ve dolaylı olarak yurtdışına göndermektedir. “Kalite Değerlidir, Kendi Kendini Öder” sloganıyla, dünya pazarında müşteri memnuniyeti ve ekonomik fiyat olgusu ile fark yaratan bir firma konumundadır.

GİPEX tm ürünleri aşağıdaki ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır;

Kadın çorabı(Hosiery&Stocking), Soket çorap(Socks), İç giyim(Seamless), Dar dokuma(Narrow weaving), Dokuma(Weaving), Denim (Indigo), Örme(Knitting), Triko(tricot) ve Ev tekstili (upholstory).

İP.jpg
bottom of page